همایش نواندیشی دینی 27 آذرماه برگزار می‌شود/خانواده و حقوق زنان محورهای همایش
37 بازدید
نحوه تهیه : فردی
محل انتشار : خبرگزاری فارس دوشنبه 05 دی 1390
تعداد شرکت کننده : 0

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس حجت‌الاسلام محمود عیسوی رئیس پژوهشگاه فرهنگ و معارف اسلامی نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها صبح امروز در نشستی خبری با اشاره به برگزاری همایش نواندیشی دینی در روز 27 آذرماه گفت: نواندیشی دینی توانمند‌سازی جامعه اسلامی برای تبیین دیدگاه جامعه در برابر مشکلات امروزی است.

وی تأکید کرد که  هدف نو اندیشی دینی نوسازی دین نیست دین جاودانه است و چیزی به آن افزوده و کم نمی‌شود.

به گفته رئیس پژوهشگاه فرهنگ و معارف اسلامی نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها هدف از نواندیشی دینی این است که جامعه اسلامی این توانمندی‌ را پیدا کند تا در اعصار مختلف دیدگاه‌های اسلامی خالص را به جامعه عرضه نماید.

وی گفت: نواندیشی دینی به معنای مقابله با دین نیست و به فرموده مقام معظم رهبری باید نواندیشی دینی در حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها پیگیری و عملیاتی شود.

حجت‌الاسلام عیسوی با اشاره به برگزاری چهارمین همایش نواندیشی دینی در روز شهادت دکتر مفتح خاطرنشان کرد: از ویژگی‌های شهید مفتح تکیه بر مبانی ناب اسلامی و تلاش برای پاسخ‌گویی به نیازهای فکری زمان و دوره خودشان است.

وی محور همایش‌ نواندیشی دینی را خانواده و حقوق زنان اعلام کرد و گفت: در این همایش اندیشمندان مسلمان در محورهای خانواده و حقوق زنان دیدگاه‌های خود را مطرح می‌کنند.

همچنین در این نشست رسولی مدیر هماهنگی و برنامه‌ریزی پژوهشی دانشگاه شهید بهشتی برگزاری چهارمین همایش نواندیشی دینی را حاصل همکاری صمیمانه بین دانشگاه شهید بهشتی و نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها اعلام کرد.

به گفته وی کمیته‌های راهبردی و ارجاعی تشکیل شده است و صاحب‌نظران و اساتید حوزه علمیه و دانشگاه‌ها کمک گرفته شده است.

رسولی تعداد مقالات ارسال شده به این همایش را 238 چکیده مقاله اعلام کرد که از این تعداد 120 چکیده مقاله تا کنون منتشر شده است.

آدرس اینترنتی